Isolation Transformer E000-22070 Replacement for Stamford Generator Spare Parts
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
15
quantity
Product details
Category
Iaion Transformer E000-22070 MADE IN CHINA Stamford Generator Spare Parts Product Description Description: - PCB Isolation Transformer E000-22070 For Generator Alternator AVR MX321 E00022070 Input 220V. - Input: AC 250V 50/60Hz; Output: AC 207V 50/60Hz. - Isolation transformer printed circuit board is an important part of the alternator, using MX321 type AVR. - UC22/27, HC4, HC5 part number E000-22070 with MX321 AVR and PMG system. - Isolation transformer is a safe power source, generally used for machine maintenance and repair, protection, thunder protection, filtering, anti-interference. Specification: - Size: 135x100x40mm/5.31x3.94x1.57 inch Package Includes: 1 Piece PCB Isolation Transformer
  • Isolation transformer for generators, compatible with MX321 AVR models
  • Input 220V AC, output 207V, ensures stable voltage regulation